Spausdinti

Informacija Klaipėdos m. rinkliavos mokėtojams

Gerbiami rinkliavos mokėtojai,

Vykdant Lietuvos Respublikos Seimo, Vyriausybės ir Klaipėdos miesto tarybos sprendimus, nuo 2017 m. liepos 1 dienos Klaipėdos mieste įsigaliojo dvinarė rinkliava už atliekų surinkimą ir tvarkymą.

Nors pasikeitė rinkliavos skaičiavimo metodika ir sąskaitos pateikimo forma, Klaipėdos mieste dauguma gyventojų ir verslininkų už atliekų tvarkymą šiemet mokės tiek pat, kaip ir pernai.

Pagrindinis pasikeitimas, kad nuo šiol mokėjimo suma bus skaidoma į pastoviąją ir kintamąją dalį, kaip jau daugelį metų Lietuvoje vartotojams yra skaičiuojami mokesčiai tiekiant vandenį, elektrą, dujas.

Klaipėdos miesto gyventojams mokesčių dydžiai už atliekas 2017 m. nesikeičia, išskyrus individualių gyvenamosios paskirties namų ir sodo pastatų savininkus. Dėl valstybėje pakeistų teisės aktų rinkliavos turi būti apvalinamos iki eurų, todėl individualių namų savininkams rinkliavos dydis suapvalinamas iki 82 eurų už vieną objektą, ir, lyginant su ankstesniu mokėjimu, didėja 31 ct už metus (už likusį 2017 m. pusmetį – 16 ct). O sodo namų savininkams dėl apvalinimo metinis mokestis didėja nuo 40,76 euro iki 41 euro.

Tiems, kas susimokėjo vietinę rinkliavą už visus 2017 metus dar iki dvinarės rinkliavos įvedimo, papildomai mokėti nėra būtina. Individualių namų ir sodo pastatų savininkai dėl rinkliavos apvalinimo susidariusias nepriemokas galės susimokėti 2018 m. – sankcijos už keleto centų 2017 m. skolą nebus taikomos.

Rinkliavos mokėjimo tvarka taip pat nesikeičia – įmokas galima sumokėti kas ketvirtį arba iškart už visus metus.

Tie nekilnojamojo turto savininkai, kurie nesinaudoja turtu ir gali tai pagrįsti vandens bei elektros sunaudojimo parodymais, gali būti atleidžiami nuo kintamosios rinkliavos dalies mokėjimų.

Prašantiems atleidimo nuo kintamosios rinkliavos dalies pažymų iš AB „Klaipėdos vanduo“ ir ESO pristatyti nebereikės – KRATC specialistai informaciją apie vandens ir elektros suvartojimą patikrins patys. Svarbu, kad vartotojai būtų deklaravę aktualaus laikotarpio parodymus minėtoms bendrovėms. Nuo kintamosios rinkliavos dalies mokėjimo bus atleidžiama už ne trumpesnį nei 3 mėnesių laikotarpį, o ne už kalendorinius metus, kaip anksčiau. Pagal nuo 2017 m. liepos 1 d. įsigaliojusią naująją tvarką prašymai dėl atleidimo bus priimami nuo 2018 m.

Už 2017 m. pirmąjį pusmetį nuo vietinės rinkliavos bus atleidžiama pagal anksčiau, iki liepos 1 d., galiojusią tvarką.

Prašymą dėl atleidimo reikia pateikti KRATC el. paštu rinkliava@kratc.lt, faksu (8 46) 25 63 82, per „E-savitarna“ paslaugą www.kratc.lt, arba Klientų aptarnavimo centre Liepų g. 15.

Klaipėdos miesto dvinarės rinkliavos įkainius, Klaipėdos miesto tarybos sprendimą bei kitus su rinkliava susijusius aktualius dokumentus rasite žemiau pateitose nuorodose.

Klaipėdos miesto savivaldybės vietinės rinkliavos už atliekų surinkimą ir tvarkymą dydžiai nuo 2017 m. liepos 1 d.

Klaipėdos miesto savivaldybės Tarybos sprendimus, susijusius su vietine rinkliava, rasite čia.

Visą informaciją apie rinkliavą už atliekų tvarkymą Jums suteiks KRATC Vietinės rinkliavos administravimo skyriaus darbuotojai.